Alternatív Nap Karcagon
Saját nemesítésű alternatív növényfajtáit, valamint talajkondicionálási kutatásainak eredményeit mutatta be gazdálkodóknak a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézete csütörtökön. A speciális fajták és talajjavító módszerek megoldást jelentenek a Közép-Tisza-menti térség számára.
Növényvédelemmel az emberiségért
Az új károsítók, a precíziós növényvédelem és a technikai újítások is előtérbe kerülnek idén a Tiszántúli Növényvédelmi Fórumon. A Debreceni Egyetem Növényvédelmi Intézete már 24. alkalommal rendezi meg konferenciáját, idén az élelmezési világnapra koncentrálva.
Az ókor aktualitásai napjainkban
Rangos hazai és határon túli szakemberek részvételével hosszú idő után újra megrendezi a tudományterület legújabb kutatási eredményeit bemutató nemzetközi kerekasztal-konferenciáját a Bölcsészettudományi Kar Klasszika filológiai és Ókortörténeti Tanszéke.
A biotechnológia titkairól
Piros biotechnológia – áttörés a gyógyászatban címmel tartott előadást Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. Biotechnológiai Üzletág igazgatóhelyettese a Természettudományi és Technológiai Karon. A szakember kiemelte a K+F, az egyetemi vizsgálatok, a spinoff-cégek szerepét a területen.
Tudományos utánpótlás
Első alkalommal rendeztek konferenciát a Debreceni Egyetem szakkollégiumai kedden az MTA Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában. A hallgatók nyolc szekcióban mutatták be tudományos eredményeiket.
IK: kínai kettős diploma és adatlabor
Közös Big Data kutatólabort alapított a Debreceni Egyetem és a Guangxi University of Finance and Economics. A két intézmény kettős diplomát adó alapképzések indítását is tervezi informatikai, gazdasági és matematikai területen.
Mindent a spárgáról a Science Caféban
Sokak számára keveset jelent a latin kifejezés: Asparagus officinalis L., azonban ha azt mondom spárga, szinte mindenki a közkedvelt zöldségre gondol, amelyről szinte mindent megtudhatunk a Science Café következő rendezvényén.
DE és Tiszafüred: fókuszban a víz
A hidrobiológiát, a balneológiát, a termálvíz vizsgálatát és hasznosítását, valamint a térség gazdasági, turisztikai fejlesztéseit célzó együttműködési megállapodást kötött csütörtökön a Debreceni Egyetem és Tiszafüred önkormányzata.
Együttműködés az agrártárcával
Stratégiai partnerségi megállapodást kötött az Agrárminisztérium a Debreceni Egyetemmel. A dokumentumot az egyetem részéről a Multidiszciplináris Agrár- és Élelmiszeripari Kabinet elnöke, Jávor András vette át hétfőn Budapesten.
Science Café a tudatos marketingről
A Science Café szeptembertől újra várja kéthetente a tudomány iránt fogékony közönséget. A tanév első előadása „Marketing és innováció - Hogyan járul hozzá a sikeres fejlesztésekhez a marketing az egészség-gazdaságban?” címmel kalauzolja el az érdeklődőket.

Tisztelt Felhasználó!